Williams w chaosie. Samochód wciąż niegotowy

Około godziny 4 rano, samochód ROKiT Williams Racing na sezon 2019 wyruszył wreszcie w drogę do Barcelony. To jednak jedyna pozytywna wiadomość płynąca z Grove. FW42 wciąż nie został bowiem ukończony.

Nowy bolid ROKiT Williamsa miał już w poniedziałek kręcić pierwsze kółka na torze Catalunya. Dla zespołu było to o tyle ważne, że po fatalnym sezonie wydawało się, że każda minuta spędzona na torze jest na wagę złota. Niestety już podczas weekendu okazało się, sże samochód nie będzie gotowy na poniedziałkową inaugurację testów. Niedługo później zespół poinformował, że nie dojdą do skutku także wtorkowe testy. Medialne spekulacje wskazują na problemy z spasowaniem poszczególnych części bolidu. Na problemach zespołu ucierpiał między innymi Robert Kubica, który stracił już dwie sesje treningowe.

W środowy poranek pojawiła się informacja, że FW42 wreszcie znalazł się na pokładzie samolotu do Barcelony. Niestety – wciąż nie został on skompletowany. Prace mają dokończyć inżynierowie na miejscu, a decyzję o wysłaniu w podróż nieukończonego bolidu podjęto ze względu na terminarz lotów.

Kolejne opóźnienie w pracach nad bolidem spowoduje najprawdopodobniej, że kierowcy ROKiT Williamsa stracą kolejne bezcenne godziny na torze. Doniesienia z Anglii sugerują, że zespół może stracić nawet całą przedpołudniową sesję.

Problemy z dotarciem do Katalonii nie wystawiają najlepszego świadectwa zespołowi Roberta Kubicy, ale poprzednie sezony pokazały, że spóźnienie na testy nie musi oznaczać nieudanego sezonu. W przeszłości takie problemy miał m.in. Red Bull, który potrafił mimo to zakończyć sezon z tytułem Mistrza Świata. Rzetelnej oceny pracy ROKiT Williamsa będzie można dokonać zatem dopiero podczas rywalizacji, gdy okaże się jak szybki jest FW42. Ponownie jednak, przewidywania w tej kwestii nie są najlepsze.

Według medialnych spekulacji nowy bolid jest znacznie wolniejszy nawet od zeszłorocznej konstrukcji, uznawanej za jedną z najgorszych w historii. Załamany niepowodzeniami przy budowie dwóch autorskich modeli ma być Paddy Lowe, który zdaniem mediów oddał się do dyspozycji zarządu ROKiT Williamsa.

Komentarze
Podziel się ze znajomymi: