Robert podsumowuje jazdy

Robert Kubica i Paddy Lowe podsumowali dzisiejsze testy Williamsa. Polak wydawał się być zdecydowanie bardziej stonowany w swoich wypowiedziach niż Dyrektor Techniczny brytyjskiego zespołu.

Przypomnijmy, Polak był dziś najaktywniejszym kierowcą na torze. Zrobił 130 okrążeń, czyli tyle samo co Carlos Sainz w McLarenie i 17 więcej niż George Russell wczoraj. Wykręcił czas 1.19,367, czyli lepszy niż wczorajszy wynik Brytyjczyka.

Paddy Lowe stwierdził, że zespół w 100% wykonał dzisiejsze założenia. Przekazał, że te 130 okrążeń pozwoliło inżynierom lepiej zrozumieć bolid, choć zostało jeszcze wiele do poprawienia. Zaznaczył również, że poprawki po wczorajszych jazdach zdały egzamin i pozwoliły na uzyskanie lepszych wyników dziś.

Robert Kubica na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że dzisiejsze testy pozwoliły na to, by zebrać wiele informacji na temat bolidu z punktu widzenia inżynierów, ale nie z punktu widzenia kierowców, a jak zaznaczył to nie zawsze idzie ze sobą w parze. Zauważył również, że do pierwszego Grand Prix pozostało już bardzo niewiele czasu i ma nadzieję  że w piątek uda mu się ustawić bolid nieco bardziej pod siebie i zrobić kilka przejazdów, które nauczą go  jak bolid się zachowuje w różnych sytuacjach.

Jutro  zgodnie z zapowiedziami za kierownicą pojawi się George Russell. Robert ma ponownie jeździć w piątek.

Komentarze
Podziel się ze znajomymi: