Robert Kubica na konferencji prasowej

Uczestnicy: Lewis Hamilton (Mercedes), Sebastian Vettel (Ferrari), Daniel Ricciardo (Reanault), Max Verstappen (Red Bull Racing),
Robert Kubica (Williams)…

W czwartek odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca wyścigi w Australii. Początek sezonu Formuły 1 zawsze jest oczekiwanym i szczęśliwym wydarzeniem wśród fanów. W tym roku jednak zacznie się inaczej. Przeddzień sezonu 2019 szokował nas śmiercią jednego z najbardziej zasłużonych dla Formuły 1 osób, Charliego Whiting’a.

Na tej ponurej, żałobnej nucie rozpoczęła się konferencja z udziałem kierowców: L. Hamiltona, S. Vettela, D. Ricciardo, M. Verstappen’a, R. Kubicy. Każdy z wymienionych po kolei dzielił się swoimi myślami na temat tragedii, a także własnymi wspomnieniami z Charliem Whitting’iem.

„Jeszcze wczoraj widziałem Charliego wraz Sebastianem i postanowiłem im nie przeszkadzać, wiedziałem, że jeszcze spotkam Charliego w piątek na briefingu. Przykro, że do tego spotkania już nie dojdzie. Charlie był kluczową postacią dla Formuły 1, charakter wyścigowca, zawsze dbał o zasady. Człowiek, któremu można było zaufać. Moje myśli są teraz z jego rodziną. To bardzo, bardzo smutna wiadomość.” – mówi Robert Kubica.

Następnie kierowcy wypowiadali się na temat przygotowania drużyn do wyścigów i wyników zimowych testów. Robert Kubica dał komentarz odnośnie uczuć przed pierwszą oficjalną przejażdżką bolidem od 2010 roku.

„Macie rację, długo nie było mnie w Formule 1. Emocje? Szczerze mówiąc, kiedy jesteś nieustannie skupiony na pracy, to czasu na rozmyślania o emocjach stanowczo brakuje. Cała koncentracja skierowana jest na przygotowanie. Muszę dowiedzieć się jak najwięcej o nowej Formule 1, od mego ostatniego wystąpienia sporo się zmieniło. Nie najlepiej zaczęliśmy testy, wiele rzeczy jest do zmiany. Musimy sprawdzić nowości, które możemy wprowadzić.” Dodał też, że mimo słabego rezultatu na testach, jest to etap do przejścia. Na tym właśnie jest skupiona cała drużyna.

 

 

 

Komentarze
Podziel się ze znajomymi: