Bolid Williamsa już w Barcelonie. Testy – dzień 3.

Przed nami trzeci dzień przedsezonowych testów w Barcelonie. To dziś, wedle zapewnień Williamsa, na torze po raz pierwszy ma się pojawić bolid FW42, czyli samochód wyścigowy ekipy ROKiT Williams Racing na sezon 2019.

Obecnie samochód jest już w Barcelonie i w pośpiechu składają go inżynierowie brytyjskiego zespołu. Zgodnie z zapowiedziami, jeśli mechanicy się wyrobią, dziś na torze zaprezentuje się George Russel. Na jazdy Roberta Kubicy musimy wobec tego jeszcze trochę poczekać. Ale spokojnie, dziś odbywały się będą jedynie przejazdy instalacyjne, podczas których badana będzie poprawność złożenia wszystkich elementów w całość.

Jak wcześniej informowaliśmy, Williams jest w ciężkim położeniu. Niepewna jest przyszłość Paddy’ego Lowe, konstruktora bolidów FW41 oraz FW42. Dodatkowo, morale zespołu są niskie ze względu na opóźnienia i presję ze strony mediów i kibiców. My rekomendujemy, by uzbroić się w cierpliwość i nie wyciągać pochopnych wniosków, nerwy nikomu w tej sytuacji nie pomogą, a na szukanie winnych przyjdzie jeszcze pora.

Jeśli chodzi o pozostałe ekipy to wszyscy ostro testują. Wczoraj wiele ekip zdecydowało się na dołożenie nowych elementów aerodynamicznych, dziś Alfa Romeo wymienia podłogę. Do wczoraj najwięcej wykręconych kółek miało Ferrari, tuż przed Mercedesem, a najmniej Racing Point.

Komentarze
Podziel się ze znajomymi: